MasterClass

Warsztaty i szkolenia rozwijające kompetencje przyszłych liderów.

W warsztatach wezmą  udział przedstawiciele organizacji studenckich zakwalifikowanych do programu.

Terminy szkoleń

28 października
2024
Szkolenie 1.
Zasoby
30 października
2024
Szkolenie 2.
Kluczowe kompetencje
13 listopada
2024
Szkolenie 3.
Przygotowanie do pitchingu

Szkolenie 1 | 28 października 2024 | stacjonarnie

Zasoby

Pierwsze zajęcia mają służyć pracy na zasobach osób uczestniczących. Analizowane będą mocne strony kół tworzących je osób oraz identyfikowane obszary do rozwoju. Będzie to również moment, w którym koła rozpoczną pracę nad wyborem obszaru, który chcą komunikować podczas finału projektu. W tym celu – oprócz mapy zasobów – trenerzy wykorzystają techniki i narzędzia pracy z celami.

Szkolenie 2 | 30 października 2024 | stacjonarnie

Kluczowe kompetencje

Kolejne spotkanie będzie poświęcone praktycznemu ćwiczeniu kluczowych kompetencji: komunikacji i współpracy w zespole oraz ustalaniu priorytetów i zarządzaniu czasem. W tym celu wykorzystane zostaną gry i ćwiczenia szkoleniowe, pozwalające grupie zanurzyć się w doświadczeniu. Dodatkowo, trenerzy wykorzystają wybrane techniki twórczego rozwiązywania problemów jako wsparcie dla kół przy projektowaniu aktywności na stoiska targowe.

Szkolenie 3 | 13 listopada 2024 | stacjonarnie

Przygotowanie do pitchingu

Zamknięciem cyklu będą zajęcia wprowadzające w tematykę autoprezentacji i wystąpień publicznych. Członkowie organizacji studenckich poznają przykładowe techniki prezentacyjne (elevator pitch, pecha kucha, ignite, ligtning talks) i zaplanują swoje wystąpienia. Uzupełnieniem będą proste ćwiczenia, umożliwiające radzenie sobie ze stresem podczas wystąpień i rozgrzewki aparatu mowy.

Trenerzy

Joanna Stompel

Trenerka i facylitatorka, coachka kariery, psycholożka.

Tworzy i prowadzi procesy szkoleniowe wykorzystując autorskie metody. Współpracowała z Facebookiem i Google prowadząc szkolenia i warsztaty w ramach programów edukacyjnych. Należy do zespołu trenerskiego Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła międzynarodowe szkolenie Training of Trainers organizowane przez SALTO Training & Cooperation RC oraz Szkołę Profesjonalnego Coachingu prowadzoną przez Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego.

Jędrzej Szynkowski

Trener, psycholog, moderator Design Thinking.

Od 2013 roku tworzy i realizuje projekty szkoleniowe 14 dla biznesu, organizacji pozarządowych, uczelni oraz samorządów lokalnych. Współpracuje ze Szkołą Trenerów Biznesu Akademii SET® oraz Design Thinking Institute, gdzie prowadzi kursy i szkolenia train the trainer, a także z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji: jest trenerem Sieci EuroPeers Polska i realizuje szkolenia wprowadzające do projektów solidarności. W Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego odpowiada za programy szkoleniowe skierowane do studentów i studentek uczelni. Relacje z części prowadzonych szkoleń, niektóre referencje oraz teksty poświęcone kreatywności i twórczemu rozwiązywaniu problemów są dostępne na: https://szynkowski.eu/

Szkolenia otwarte

Webinary dotyczące skutecznego prezentowania, storytelingu oraz fundrisingu projektów, adresowane do studentów działających w organizacjach studenckich.

Terminy webinarów

5 listopada
2024
"Odpicuję swoją prezentację"

Zapisy wkrótce

tbc
2024
Fundrising

Webinar | 5 listopada 2024 | on-line

Odpicuję swoją prezentację

Ramowy program webinarium
  1. Czego nie lubisz w prezentacjach – rozgrzewka i szybkie doprecyzowanie potrzeb i oczekiwań
  2. Jak przygotować efektywną i efektowną prezentację
    • prezentacja zgodna z prelegentem
    • cel, czyli jak osiągnąć to co zamierzone
    • audytorium, czyli dopasowanie przekazu do obiorców
  3. Jak mówić, żeby ludzie chcieli słuchać
    • podstawy storytellingu w prezentacjach
    • struktura prezentacji
    • uwiarygodnienie siebie i prezentowanych treści
  4. Slajdy i/lub inne sposoby wizualizacji
  5. ABC dobrego prezentowania, czyli mini poradni sztuki wystąpień publicznych

Prowadzący

Anna Kędzierska

Trenerka | Gryzmografka| Ekspertka w obszarze wystąpień publicznych

Maciek Cichocki

Trener | Storyteller | Projektant narracji biznesowych

O firmie

Żyjemy w czasach nadmiaru komunikatów. Coraz trudniej przebić sie z ważną czy ciekawą informacją. Ludzie nie mają czasu słuchać. Bazując na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu i wnioskach płynących z badań naukowych uczmy sztuki tworzenia prezentacji i wystąpień publicznych.

Nie mów. Opowiedz.to!

Partnerzy projektu

Zadanie publiczne ŁÓDŹ AKADEMICKA – naukowa, kreatywna i wielokulturowa 2024/2025 jest finansowane z budżetu Miasta Łodzi.
Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych w 2024 r od Ministra Nauki w ramach konkursu
„Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”
Logo Student Showcase

Projekt Student Showcase to inicjatywa skierowana do studenckich kół naukowych i organizacji studenckich, która ma na celu wspieranie ich w rozwijaniu, realizacji i promocji innowacyjnych projektów.

Dzięki połączeniu warsztatów, mentoringu od doświadczonych profesjonalistów, targów kół naukowych oraz konkursów pitchowych, program ten oferuje studentom nie tylko możliwość zdobycia cennych umiejętności, ale również platformę do prezentacji swoich prac szerszej publiczności oraz potencjalnym inwestorom. Projekt Student Showcase stawia na praktyczne umiejętności, kreatywność oraz interdyscyplinarne podejście do nauki i przedsiębiorczości, co czyni go idealnym miejscem dla młodych innowatorów chcących zmieniać świat na lepsze.

Fundacja Politechniki Łódzkiej

Stefana Żeromskiego 116
90-924 Łódź

© 2024 Fundacja Politechniki Łódzkiej.